Kropielnice domowe

  Chrześcijaństwo w Polsce

  Chrześcijaństwo to główna religia wyznawana w Polsce, co za tym idzie? To, że ludzi, którzy wierzą w Boga jest wiele. Jednak coraz mniej osób praktykuje swoją wiarę. Są to oznaki tego, że struktura społeczeństwa w Polsce jest regresywna, znaczyć to może tylko tyle, że dominuje u nas społeczeństwo w wieku produkcyjnym, tj. od 18 do 65 roku życia, które coraz rzadziej myśli o spotkaniu z Panem Bogiem. Rozkłada się to również na miejsce zamieszkania, gdyż ludzie na wsi są bardziej religijni i praktykujący niż ludzie w mieście.

  Przedmioty religijne w domach

  Każdy z nas wie czym jest różaniec, obrazek święty oraz domowy krzyż wiszący nad drzwiami. Jednak są takie przedmioty religijne o których większość osób nie słyszała, albo nie przypuszczała, że jest ich domowa wersja. Do takich przedmiotów zaliczamy przede wszystkim kropielnice domowe i nie chodzi tutaj o słoiczek z wodą święconą i kropidło, tylko o mniejszą wersję kropielnicy spotykanej na wejściu w każdym kościele. Tak, można je jeszcze spotkać w niektórych domach.

  Do czego służą kropielnice domowe?

  Kropielnice domowe
  W sklepie z dewocjonaliami znajdziemy kropielnice do domu oraz kościelne. Jest to naczynie na wodę święconą, kropielnice kościelną umieszcza się w przedsionku kościoła, aby każdy kto wchodzi miał do niej dostęp, a kropielnice domowe w przedpokoju domu. Odróżnia je wielkość oraz materiał z którego są wykonane. Kropielnice kościelne są większych rozmiarów, przeważnie zrobione z niklu lub mosiądzu, a kropielnice domowe, mniejszej wielkości zrobione zazwyczaj z alabastru.
  Osoby posiadające kropielnice domową każdego dnia wychodząc klub wchodząc do niego za maczają w niej opuszki palców prawej ręki po czym wykonuje znak krzyża na swoim ciele. Szeroki wybór kropielnic znajdziesz tutaj https://hurtpawel.pl/category/dewocjonalia-kropielnice-domowe-2256