Talerzyki silikonowe

  Talerzyki silikonowe są szczególnie lubiane przez dzieci. Dlaczego warto mieć takie talerzyki w domu?

  Mniejszy bałagan

  Oprócz tego, że talerzyki silikonowe są kolorowe i często mają ciekawe i przyjazne dzieciom motywy, na przykład zwierzęta, są bardzo praktyczne. Nadają się bowiem do serwowania zarówno ciepłych, jak i zimnych potraw. Co więcej, silikonowa podkładka takich talerzyków mocno przywiera do stołu czy jakiejkolwiek innej gładkiej powierzchni, dzięki czemu brzdąc nie będzie w stanie jej zrzucić czy nawet przesunąć. Dzięki temu bałagan, jaki dziecko zrobi podczas jedzenia, będzie dużo mniejszy. Talerzyki silikonowe są wykonane z silikonu spożywczego, czyli są całkowicie bezpieczne w kontakcie z jedzeniem. 

  Talerzyki silikonowe

  Hipoalergiczne właściwości 

  Ponadto, taki silikon jest hipoalergiczny, antybakteryjny i łatwy w czyszczeniu. Co więcej, nie pochłania zapachów, jest odporny na działanie wody, trwały i nie zmienia smaku potraw. Talerzyki silikonowe są też łatwe do przenoszenia i przechowywania.

  Moc kolorów

  To wszystko sprawia, że silikon jest materiałem o wiele bardziej wszechstronnym niż drewno lub plastik. Dzięki swojemu kolorowemu wyglądowi, talerzyki silikonowe sprawią, że nawet najbardziej zatwardziały niejadek będzie jadł posiłki ze smakiem. Dodatkowo, talerzyki silikonowe mają mnóstwo zalet, które ułatwiają przygotowywanie i przechowywanie posiłków. Są też bezpieczne dla małych dzieci, ponieważ są antybakteryjne, hipoalergiczne i w 100% bezpieczne w kontakcie z jedzeniem i z małym dzieckiem. 

  Sprawdź nasz asortyment na https://beniubenia.pl/