Montaż pompy ciepła wschowa

  Czy warto zamontować pompę ciepła?

  Wybór, jaki musimy dokonać przy zakupie ogrzewania budynku nie należy do najłatwiejszych. Na rynku jest bardzo duży wybór różnych metod ogrzewania, między innymi tradycyjny piec węglowy, gaz czy kocioł. Jednak coraz więcej osób decyduje się na montaż pompy ciepła wschowa. Jest to korzystne nie tylko dla inwestującego, ale i dla ekologii. To rozwiązanie niesie za sobą także wiele innych zalet, oto kilka z nich:

  • Na rynku dostępne jest wiele rodzajów urządzeń, więc decydując się na montaż pompy ciepła wschowa, możemy dobrać perfekcyjne urządzenie do naszego budynku.
  • Montaż pompy ciepła wschowa ułatwia także kontrolowanie temperatury w pomieszczeniach, ponieważ urządzenie pozwala na umieszczenie w układzie grzewczym kilku wymienników, na których można ustawić pożądaną temperaturę.
  • Rozwiązanie to pozwala również na podgrzewanie wody użytkowej.
  • Montaż pompy ciepła wschowa jest ekonomiczny dla naszych finansów, ponieważ wytworzenie od 3 do 5 kW energii grzewczej, pobiera zaledwie 1 kW energii elektrycznej.
  • Pompa ciepła sprawdzi się także doskonale w lato, bo może ona działać jak klimatyzacja za pomocą funkcji chłodzącej.

  Montaż pompy ciepła wschowa

  Pompa ciepła i dofinansowanie

  Montaż pompy ciepła wschowa w związku z tym, że jest rozwiązaniem ekologicznym, które pomaga w dążeniu do wycofania tradycyjnego ogrzewania, jest dofinansowywany ze środków programu WFOŚiGW „Czyste Powietrze”. Kwota jaką uzyskamy z dofinansowania jest zależna od zarobków. Pieniądze można otrzymać na wymianę starego pieca i na zakup oraz montaż pompy ciepła wschowa lub na sam zakup pompy. Kwoty oscylują w zależności od zarobków od 9 000 złotych do około 18 000 złotych. Oczywiście każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie i może różnić się od podanych kwot.

  Dowiedz się więcej na: https://hydrotech-instalacje.pl/