Sztuczna inteligencja zarządzająca różnymi funkcjami domu jest nie lada osiągnięciem obecnego wieku. Przecież jeszcze parę lat temu nikt nie pomyślałby, że budynek będzie sam sterował światłem czy roletami.

  Sterowanie domem – oświetlenie

  Podstawą działania sterowanie domem jest sterowanie oświetleniem. Sterowaniem domem za pomocą światła znacznie ułatwia życie mieszkańcom tego budynku. Sterowanie domem – oświetleniem polega na zsynchronizowaniu wszystkich instalacji związanych ze światłem zamontowanych w domu oraz ustalenie nad nimi kontroli za pomocą najczęściej jednego urządzenia. Dzięki sterowanie domem, możemy zapalać i wyłączać światło z dowolnego miejsca w jakim obecnie się znajdujemy. Daje to nam możliwość kontroli nad światłem na przykład w momencie, kiedy nie jesteśmy pewni czy na pewno wychodząc z domu zgasiliśmy wszystkie światła. Sterowanie domem może także działać w drugą stronę – podczas wyjazdu wakacyjnego możemy zapłać i wyłączać światła w wybranych momentach, aby sprawić wrażenie, że domownicy nadal są obecni w budynku. Daje to nam względne zabezpieczenie przed włamaniami.

  Sterowanie domem

  Sterowanie domem – rolety

  W dzisiejszych czasach bardzo popularnym elementem każdego domu jest wyposażenie go w rolety antywłamaniowe zewnętrzne. Dzięki sterowanie domem ,możliwe jest zasłonięcie wszystkich okien i drzwi w jednym momencie. Wystarczy jedno kliknięcie. Sterowanie domem – roletami działa na takiej samej zasadzie, jak sterowanie domem – oświetleniem.

  Dowiedz się więcej czytając artykuł na https://vincihome.pl/realizacje/16-sterowanie-domem-930m2-w-systemie-fibaro