Obrusy ołtarzowe na każdy okres liturgiczny

  Obrusy ołtarzowe na każdy okres liturgiczny

  Obrusy ołtarzowe są nakryciami ołtarza, które najczęściej występują w kolorze białym, a ich krawędzie zdobione są kolorowymi haftami. W naszym sklepie oferujemy obrusy ołtarzowe wykonane z najwyższej jakości materiałów, które zapewnią długą posługę, a jednocześnie szlachetnie udekorują ołtarz i upiększą wnętrze kościoła.

  Obrusy ołtarzowe na każdy okres liturgiczny

  Ubogacenie liturgii

  Obrusy ołtarzowe są tradycyjnym sposobem na ubogacenie liturgii, pozwalającym na podkreślenie piękna samego kościoła i ołtarza. Ich dostojny wygląd umożliwia udekorowanie wnętrza i przyjęcie Boga, a także oznaczenie jego stałej obecności wśród wspólnoty wierzących.

  Obrusy ołtarzowe na Wielki Post wykonuje się z materiałów plamoodpornych i wytrzymałych, zapobiegających ewentualnym zabrudzeniom. Ich tradycyjny, biały kolor symbolizuje piękno i czystość, a także płótno, którym zostało owinięte ciało Chrystusa. Delikatne aplikacje widniejące na brzegach subtelnie urozmaicają ich wygląd, podkreślając dany okres w roku liturgicznym. 

  Obrusy ołtarzowe na cały rok liturgiczny

  W asortymencie naszego sklepu znajdują się obrusy ołtarzowe na wszystkie okresy liturgiczne. Oferujemy tradycyjne obrusy ołtarzowe z delikatnymi zdobieniami, które swoją prostotą i elegancją pozwolą na uniwersalność i pozostawienie przez cały rok liturgiczny. Oprócz tego, w naszej ofercie znaleźć można obrusy ołtarzowe przeznaczone na czasy świąteczne: bożonarodzeniowe czy wielkanocne, a także wersje na Wielki Post.Największą różnicę wśród nich stanowią rodzaje zdobień i aplikacji starannie wyhaftowanych na ich brzegach. Dedykowane na dany okres liturgiczny obrusy ołtarzowe pozwolą na podkreślenie zmiany duchowej, a także nadejścia innego czasu modlitw. Zobacz https://hurtpawel.pl/category/okresy-liturgiczne-wielki-post-obrusy-oltarzowe