Projektant wnętrz Kraków

  Zdecydowanie częściej można spotkać się z określeniem „projektant wnętrz” niż z „dekorator”, stąd to drugie zazwyczaj odbierane jest jako przestarzała forma tego pierwszego. Lecz — co ciekawe — są to dwa różne zawody. Czym się różni projektant wnętrz Kraków od dekoratora?

  Kim jest projektant wnętrz Kraków?

  Projektant zajmuje się zaaranżowaniem przestrzeni tak, aby nie tylko ładnie wyglądała, ale była również funkcjonalna. Najczęściej projektanci kończą dedykowane studia lub kursy, dzięki którym mogą z powodzeniem pracować w zawodzie. Projektant wnętrz Kraków dobiera meble, sprzęty oraz dodatki tak, aby tworzyły spójną przestrzeń.

  Warto wspomnieć, że dobry projektant wnętrz Kraków powinien posiadać odpowiednią wiedzę z zakresu tego, jak zbudowane są i jak działają różne instalacje. Dzięki temu będzie w stanie zaprojektować użyteczną przestrzeń, a koszt zrealizowania aranżacji nie będzie zawyżony (przez nieuwzględnienie w projekcie rur i kabli czy błędy w obliczeniach).

  Projektant wnętrz Kraków

  Kim w takim razie jest dekorator?

  Dekorator wnętrz skupia się na doborze odpowiednich barw i tkanin tak, aby ze sobą współgrały. Najczęściej jego praca skupia się wokół końcowego aspektu projektu, gdzie wybiera się dodatki. Dobry dekorator musi zwracać uwagę na detale i posiadać wysoką wrażliwość na kolory. Dzięki temu jest w stanie za pomocą odpowiedniego zestawienia barw i form wizualnie zniwelować nierówności pomieszczenia i optycznie je powiększyć. Dekorator z powodzeniem może współpracować z projektant wnętrz Kraków, pomagając mu dobrać odpowiednie kolory i faktury materiałów. Zobacz więcej na: https://yayarchitektura.pl/architekt/