Płyny i żele do pralni

  Płyny i żele do pralni są nowocześniejszymi zamiennikami proszku do prania. Nadal ma on wielu fanów i jest skutecznym oraz wydajnym środkiem piorącym, ale mimo wszystko duża liczba osób wybiera zamienniki, jakimi są kapsułki oraz płyny i żele do pralni. Warto poznać ich cechy oraz to, czym się różnią.

  Płyny i żele do pralni

  Płyny i żele

  Płyny i żele do pralni, od tradycyjnego proszku, różnią się tym, że są one w formie płynu. Ich największą zaletą z tym związaną jest łatwość i szybkość rozpuszczania się w wodzie. Najlepiej sprawdzają się w trakcie krótkich cykli prania oraz w cyklach, w których wykorzystuje się niskie temperatury. Płyny i żele do pralni nadają się świetnie do prania ręcznego. Ze względu na to, że ich ciekła formuła dobrze rozpuszcza się w wodzie, na ubraniach nie pozostają żadne ślady np. białe zacieki. Dodatkowo płyny i żele do pralni są bardzo wydajne. Usuwają zabrudzenia bez pocierania, gdyż wnikają głęboko we włókna różnych tkanin. Warto wspomnieć także o tym, że są delikatne dla ubrań, jak i dla pralki. Płyny i żele do pralni od siebie różnią się głównie konsystencją, gdyż płyn jest bardziej lejący, a żel gęstszy, co sprawia, że płyn jest delikatniejszy, a żel bardziej skoncentrowany i wydajny.

  Kapsułki do prania

  Największą zaletą kapsułek jest wygoda w ich stosowaniu. Wystarczy wrzucić ją do bębna pralki i umieścić w nim brudną odzież i gotowe. Sprawdza się ona głównie podczas standardowego prania. Jeśli jednak ilość rzeczy w pralce jest niewielka lub ubrania wymagają prania ręcznego, lepiej użyć płyny i żele do pralni.

  Dowiedz się więcej: https://crmc.pl/produkty/srodki/