Proszki do pralni

  Dobranie odpowiedniego proszki do pralni jest nie lada wyzwaniem. Ważne jest to, aby był wydajny oraz skuteczny. Jego głównym zadaniem ma być usuwanie plam oraz zabrudzeń, nie uszkadzając przy tym ubrań. 

  proszki do pralni

  Proszek do prania — jak poprawnie używać?

  Proszki do pralni to podstawowy środek piorący, który istnieje na rynku od dziesiątek lat. Nabiera się go specjalną miarką i wsypuje do pralki lub specjalnej szufladki. Podczas prania woda stopniowo spłukuje go do bębna, gdzie ulega rozpuszczeniu. Aby proszki do pralni mógł działać tak, jak należy, woda musi mieć odpowiednią temperaturę oraz poziom twardości. W innym wypadku proszek nie będzie rozpuszczał się w całości, zostawiając na ubraniach białe i trudne do usunięcia ślady.

  Jakie składniki powinien zawierać proszek do prania?

  Proszki do pralni składają się z mieszaniny rozdrobnionych substancji, które powinny posiadać związki odpowiedzialne za usuwanie plam, czyli środki powierzchniowo czynne. Dzieli się je na: mydła, środki amfoteryczne, kationowe, anionowe oraz niejonowe związki powierzchniowo czynne. Dobre proszki do pralni zawierają także kationowe środki powierzchniowo czynne, które odpowiedzialne są zmiękczanie tkanin. Bardzo ważnym składnikiem są również enzymy aktywujące proces oczyszczania. W skład proszki do pralni wchodzą także wypełniacze, takie jak: węglan sodu czy polikarboksylany. Odpowiadają one za redukowanie twardości wodą i przyczyniają się do zwiększenia efektywności proszki do pralni. 

  Dowiedz się więcej: https://crmc.pl/produkty/srodki/