Ściany przesuwne

  Ściany przesuwne

  Ściany przesuwne to po prostu ścianki ruchome, które pozwalają na przykład stworzyć z jednego pomieszczenia dwa nowe. Są zdecydowanie lepsze od drzwi przesuwnych ponieważ mogą sięgać od jednej do drugiej ściany i precyzyjnie oraz dokładnie oddzielić od siebie dwa obszary. Ściany przesuwne są wykonane z różnych rodzajów materiałów, dzięki czemu można zachować estetyczny wygląd i dopasować ściany przesuwne do swoich potrzeb. Poza tym tym ściany przesuwne mogą poprawić akustykę w domu.

  Ściany przesuwne

  Montaż

  Ściany przesuwne  najczęściej montowane są na prowadnicach sufitowych na całą długość sufitu, nie naruszając przy tym struktury podłogi. To bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ po odsunięciu ściany na podłodze nie śladów podziału. Ściany przesuwne mogą być zamontowane na jednej albo kilku równoległych. Świetnie sprawdza się właśnie system, gdzie prowadnica zamocowana jest na suficie, nie ma wtedy potrzeby montowania szyny na podłodze. 

  Zalety 

  Ściany przesuwne mają liczne zalety, przejdźmy do najważniejszych. Przede wszystkim nie wymagają dodatkowych robót murarskich, co niweluje koszty i ułatwia montaż. Wszystkie ścianki są wykonywane na wymiar, dzięki czemu będą dopasowane do pokoju. Kolejną sprawą jest zamienienie jednego pomieszczenia na dwa osobne. Ścianki mogą być wytłumione, dzięki czemu jest zwiększona ochrona przed hałasem, a nie mówiąc już o prywatności lub zagospodarowaniu przestrzeni na odpoczynek i pracę.  

  Sprawdź naszą ofertę na https://av100.pl/