Sterowanie oświetleniem

  Komfortowe sterowanie oświetleniem

  Sterowanie oświetleniem i inne systemy automatyki budynkowej w oświetleniu stają się coraz bardziej popularne. Dynamiczny rozwój nowoczesnych technologii idzie w parze ze zwiększonym zapotrzebowaniem na energię elektryczną, a z tego względu można zaobserwować globalny trend ekonomiczny polegający na dysponowaniu energią w odpowiedni sposób. Możliwe jest to m.in. właśnie dzięki systemom, takim jak sterowanie oświetleniem.
  Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, zdecydowanie podnosi komfort życia. Można sterować oświetleniem z każdego miejsca oraz z różnych sprzętów, np. takich jak smartfon czy tablet. Sterowanie oświetleniem pomaga również w oszczędnościach energii, a co za tym idzie w dłuższym rozrachunku- również pieniędzy.

  Sterowanie oświetleniem

  Oszczędność energii dzięki sterowaniu oświetleniem

  W ostatnich kilku latach znacznie zmniejszyło się zużycie tradycyjnych żarówek, takich jakie znamy od dzieciństwa, na rzecz innych źródeł światła. Jest to związane często z pobudkami ekologicznymi, jak również z korzyściami finansowymi, jakie możemy uzyskać dzięki tej zmianie.
  Poza wymianą żarówek tradycyjne np. ledowe, warto zastanowić się nad rozwiązaniami, takimi jak sterowanie oświetleniem. Dzięki temu, można włączać światło tylko wtedy, kiedy jest to konieczne. Sterowanie oświetleniem daje również możliwość instalowania czujek, które działają na ruch. Takiego typu czujki, powodują że światło zapala się tylko wtedy, gdy jest taka potrzeba, ponieważ ktoś wszedł do pokoju i wyłącza się kiedy ruch w pomieszczeniu ustaje.

  Nowoczesne systemy, między innymi sterowanie oświetleniem znacznie umożliwiają zmniejszenie poboru energii, może to być nawet kilkadziesiąt procent. Regulacja względem światła dziennego pozwala zaoszczędzić do 30%, natomiast montaż, wspomnianych wcześniej czujników ruchu dodaje oszczędności w granicach 40%. Można więc stwierdzić, że inwestycja w sterowanie oświetleniem jest inwestycją dającą duże korzyści w przyszłości.

  Dowiedz się więcej na https://vincihome.pl/inteligentny-dom/19-sterowanie-oswietleniem