Rolety elektryczne są bardzo wygodne. W przypadku sterowania radiowego bramę rolety można opuścić lub odsłonić z dowolnego miejsca w pobliżu. To rozwiązanie jest szczególnie przydatne w przypadku większych powierzchni okien lub trudno dostępnych. Nie musimy ręcznie obsługiwać każdej rolety. Ale który silnik aluprof do rolet jest najlepszym wyborem?
  Rolety i żaluzje można obsługiwać za pomocą tradycyjnych elementów sterujących: liną, taśmą, zwijaczem korbowym i napędem. Możemy również skorzystać z nowoczesnych rozwiązań dostarczanych przez producentów. Należą do nich silnik aluprof bramy rolowanej sterowany przełącznikiem kluczykowym lub sterownikiem radiowym.

   

  Rodzaje silników do rolet

  Aby wybrać model najlepiej odpowiadający naszym potrzebom, warto znać typ silnika. Możemy wyróżnić dwa główne typy sterowania roletami: za pomocą wyłącznika lub pilota. Pierwsze rozwiązanie to najtańsza opcja sterowania elektrycznego. W przypadku silników przewodowych przewód zasilający jest podłączony do przełącznika kołyskowego, za pomocą którego rolety można opuszczać lub otwierać. Każda roleta musi mieć własny włącznik, inny niż sterowanie radiowe, w którym jednym pilotem można sterować wieloma roletami. Silnik aluprof bezprzewodowy to najwygodniejsze rozwiązanie, ponieważ możemy obsługiwać roletę z większej odległości, a także sterować kilkoma roletami jednocześnie. Nadaje się do dużych powierzchni okien, które wymagają zakrycia oraz do okien, do których dostęp jest utrudniony.

  silnik do rolet aluprof

  Jaki silnik wybrać?

  Wybór silnika zależy od naszych możliwości finansowych i potrzeb. Jednak niezależnie od tego czy jest to silnik aluprof przewodowy, czy bezprzewodowy, powinien mieć wiele parametrów. Przede wszystkim ważne jest, aby silnik aluprof był cichy. Na przykład, jeśli mamy dzieci, głośna praca żaluzji może przeszkadzać. Muszą też być niezawodne – rolety nie mogą spełniać swoich funkcji.
  Sprawdź na https://silnikidorolet.eu/silniki-do-rolet-aluprof-c-5_106.html