Stół do jadalni loftowy

  Styl loftowy powstał w Stanach Zjednoczonych, na opuszczonych terenach przemysłowych. Pierwszym miastem, w którym był wykorzystany, był  Nowy Jork. Stare fabryki ze względu na ich wartość historyczną postanowiono zostawić i przerobić jedynie na budynki mieszkalne. Ich wnętrza charakteryzowały się surowym wykończeniem, minimalizmem, dużą ilością oświetlenia i odsłoniętymi oknami. Dzisiaj styl ten utożsamiany jest z nonkonformistycznym myśleniem, nowoczesnością i poczuciem estetyki. Dlatego też jest wybierany coraz częściej przez właścicieli domów i mieszkań, szczególnie w pomieszczeniach jadalnianych. Czym powinien charakteryzować się dobry stół do jadalni loftowy?

  Trwałość

  Stół do jadalni loftowy powinien przede wszystkim być odporny na wilgoć. Spożywając przy nim posiłki, nie można uniknąć przypadkowego rozlania. Również para pochodząca z gorących dań może zaszkodzić niektórym materiałom. Warto więc postawić na litową, wodoodporną sklejkę stolarską, płyty MDF lub płyty z drewna dębowego. Oprócz dużej odporności na uszkodzenia mechaniczne, takie jak tarcie lub ścieranie, dąb charakteryzuje się bogatą fakturą i różnorodnością odcieni kolorystycznych od beżu aż po złoto.

  Prostota

  Wybierając stół do jadalni loftowy, należy unikać tych, z dużą ilością ozdobników. Najlepiej sprawdzi się wytrzymały drewniany blat na cienkich metalowych nogach. Bardzo dobrze będzie wyglądało połączenie naturalnego koloru drewna z czernią i szarością. Kształt stół do jadalni loftowy warto dopasować pod swoje indywidualne preferencje. Odpowiedni będzie zarówno kwadratowy, prostokątny jak i okrągły. 

  Jeżeli zainteresował Cię nasz artykuł, serdecznie zapraszamy na stronę: https://www.perlabottega.com/biurka!