Stopnie schodowe drewniane

  Dlaczego warto je wybrać?

  Przed dokonaniem takich zmian w naszym domu, często zastanawiamy się nad wszystkimi plusami tego rozwiązania. Stosując stopnie schodowe drewniane możemy liczyć na pakiet zalet, jakie niesie ze sobą wybór tego materiału, między innymi:

  • Estetyka – ciężko z tym polemizować, ponieważ drewno ma swój naturalny urok, który kojarzy się nie tylko z przyrodą, ale i z elegancją i smakiem. Dodatkowo, wybierając odpowiedni rodzaj drewna dla stopnie schodowe drewniane, możemy je z łatwością dopasować do innych elementów dekoracyjnych naszego mieszkania.
  • Mikroklimat – drewno tworzy w naszym domu przyjazny mikroklimat, który przede wszystkim sprzyja osobom, które mają różne alergie.
  • Przyjemność w dotyku – stopnie schodowe drewniane, w porównaniu, na przykład do betonowych, są przyjemniejsze w tak prozaicznych sytuacjach, jak przejście boso po nich. Drewno jest ciepłe w dotyku, więc jest to kolejna zaleta użytkowa dla tych, którzy cenią sobie swobodę w domu.
  • Trwałość – nasze schody mogą być bardzo trwałe i solidne. Wystarczy, że im trochę pomożemy, dbając o odpowiednią pielęgnację – wykonując zabiegi konserwacyjne, czyli po prostu regularnie je lakierując.stopnie schodowe drewniane

  O czym pamiętać przy projektowaniu?

  Gdy zdecydujemy się już na umieszczenie stopnie schodowe drewniane w naszym domu, musimy pamiętać o kilku kwestiach, dotyczących tego, jak zaprojektować przestrzeń, aby była jak najbardziej praktyczna i estetyczna. Najważniejsze jest dobranie wymiarów stopnie schodowe drewniane do wymiarów naszego domu. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę także na to czy będą z nich korzystać małe dzieci, jeśli tak to odległość między tralkami nie powinna przekraczać 10 centymetrów. Dodatkowo, warto pomyśleć o zamontowaniu bramek zabezpieczających.