Nowa era inteligentnych domów

  Jeszcze parę lat temu nikt nie myślał o tym jak będzie wyglądać nowoczesna technologia w domach. Te kilkadziesiąt lat temu prąd w każdym budynku był niesamowitym odkryciem. Teraz wkraczamy w nową erę inteligentnych domów.

  Inteligentny dom – sterowanie światłem

  Sterowanie domem
  Sterowanie domem polega na zsynchronizowaniu i połączeniu kontroli nad wszystkimi instalacjami, jakie są zamontowane w domu. Dzięki systemowi sterowanie domem mamy kontrolę nad każdą najmniejszą zmianą. Sterowanie domem to głównie sterowanie oświetleniem. Każda pora roku czy dnia wymaga innego światła, dlatego sterowanie domem to ułatwia. Jednym przyciskiem możemy wyłączyć cały system oświetlający budynek.
  Sterowanie domem – oświetleniem pomaga także w konserwacji całego systemu. Dzięki temu, przez obserwację zapalających się świateł możemy sprawdzić czy wszystkie żarówki prawidłowo działają.
  Sterowanie domem ułatwia nam także utrzymanie bezpieczeństwa w domu. Do sterowanie domem używamy najczęściej pilota, który ma odpowiednie funkcje. Możemy uruchomić drogę włączania się alarmu. Najprostszym wykorzystaniem sterowanie domem to wyłączenie świateł jednym dotknięciem podczas wieczornego relaksu przed telewizorem.

  Inteligentny dom – sterowanie roletami/żaluzjami

  Podobnie jak system sterowania oświetleniem, sterowanie roletami to bardzo przydatna funkcja. Tę funkcję możemy połączyć z alarmem – w momencie włączenia alarmu wszystkie rolety będą się opuszczać. Jeśli chcemy ochronić swój dom podczas nieobecności możemy zaprogramować na wybrane godziny podnoszenie się i opuszczanie rolet w całym budynku lub tylko w wybranych pokojach. Aby uzyskać najlepszy efekt sterowania rolet polecane jest zaprogramowanie tego w taki sposób, aby opuszczały się o danych porach – zachód i wschód słońca oraz podnosiły się w ciągu dnia.